Informacje i rezerwacja

Poradnik SPA & Wellness

Specjaliści o bezpieczeństwie zabiegów Fish Spa

Data publikacji: 03-03-2014
zabieg Fish SPA

Bardzo popularne w ostatnich latach stały się w  zabiegi na stopy, dłonie, a często również jako peeling całego ciała z  wykorzystaniem rybek Garra Rufa. Zabieg popularnie nazywa się Fish SPA. Ta niewielka rybka, mierząca od kilku do kilkunastu centymetrów w naturalnym środowisku występuje w wodach Turcji, Iraku, Syrii, Izraela i Jordanii.

Zabieg prezentuje się dość niecodziennie. Mianowiecie klient usiadłszy wygodnie wkłada do akwarium z rybkami zdezynfekowane ręce i/lub nogi. Rybki natychmiast przystępują do dzieła. Usuwają jedynie martwy naskórek, nie naruszając zdrowej tkanki – jak twierdzą kosmetolodzy. Rybki nie posiadają zębów, dlatego nie kaleczą skóry. Dodatkowo stopy poddane są leczniczemu działaniu wytwarzanego przez ryby enzymowi: ditranol. Delikatne szczypanie rybek daje wrażenie przyjemnego masażu, poprawiającego krążenie. Zabieg trwa od 15 do 30 minut i powinien być regularnie powtarzany.Klienci są bardzo zadowoleni z rezultatów zabiegu. Dlatego też niezrozumiała może być celowość zamieszania wytworzonego wokół tych dobroczynnych stworzeń ?

SANEPID ostrzega, gdyż wątpliwości budzi higiena zabiegu. Woda powinna być zmieniana po każdym zabiegu. Jednak nie można poddać sterylizacji samego akwarium, ponieważ mogłoby to zaszkodzić rybom.

Natomiast badacze z brytyjskiej Agencji Ochrony Zdrowia (The Health Protection Agency) ostrzegają, iż ryby mogą być nosicielami niebezpiecznych wirusów, a sam zabieg może prowadzić do zakażenia HIV oraz zapaleniem wątroby typu C. Eksperci przestrzegają głównie chorych na cukrzycę, łuszczycę lub osoby ze słabą odpornością, gdyż są oni bardziej zagrożeni zakażeniem. Mimo,  że ryzyko zakażenia jest niewielkie, nie można go jednak całkiem wykluczyć. Specjaliści radzą, aby obsługa SPA dokładnie sprawdzała miejsca poddane zabiegowi pod kątem ran i zadrapań w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Podsumowując polecamy zabieg Fish Spa, radzimy jednak być ostrożnym.

W tej kategorii:


Podziel się:

O nas

Serwis SpaSanatoria.pl prowadzi aktywną promocję i sprzedaż pobytów w sanatoriach uzdrowiskowych i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness.

Portal poświęcony tematyce prozdrowotnej SpaSanatoria.pl zawiera bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce i za granicą wraz z ich bogatą prezentacją i ofertą.

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję