Informacje i rezerwacja

Poradnik SPA & Wellness

Formułę wesela dostosujcie do zaproszonych gości

Data publikacji: 18-05-2016
slub w hotelu SPA

Po staropolsku, tradycyjnie czy awangardowo i nowocześnie? Lokale specjalizujące się w organizacji przyjęć weselnych coraz częściej mają w ofercie różne opcje. O tym, którą wybrać, nie powinny decydować wyłącznie upodobania państwa młodych ani ich wyobrażenia, związane z „wielkim dniem”. Ważne, aby przy wyborze formuły wesela wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jakich zapraszamy gości.

Długie biesiadne stoły

W przypadku, gdy znaczną część rodziny stanowią osoby dojrzałe albo o konserwatywnym podejściu, warto zorganizować wesele w stylu tradycyjnym. Jego główne elementy to podłużne stoły, które przez cały czas trwania przyjęcia zastawione są suto jedzeniem. Przy takiej konfiguracji, goście mają wrażenie, że siedzą wszyscy razem. Często też przesiadają się od jednego nakrycia do drugiego, by porozmawiać z innymi osobami. To opcja, z której na pewno będą zadowolone starsze ciocie i wujkowie – w takim klimacie poczują się swojsko i komfortowo.

Bardziej nowocześnie

Mieszanką tradycyjnego stylu i nowych trendów są okrągłe stoły. Zwolennicy tej formy uważają, że jest znacznie bardziej elegancka, przeciwnicy – że dzieli gości na grupy. „Przynależność” do danego stolika nie zawsze może wszystkim odpowiadać, a w przypadku okrągłych stołów mamy mniejszą możliwość zmiany miejsca. W takiej konfiguracji trudniej też usadzić rodzinę tak, aby koło siebie znaleźli się ci, którzy mają najlepsze relacje.

Wersja bankietowa

- To formuła najbardziej wyrafinowana, stosunkowo nowa w Polsce, ale ciesząca się rosnącą popularnością – mówi Jakub Urbaniak, współwłaściciel Dworu Złotopolska Dolina w Trębkach Nowych pod Warszawą. – Decydują się na nią zwłaszcza zamożne pary młode. Najpierw przy okrągłych stołach serwowana jest przekąska, potem danie główne i deser. Po kolacji wszystko zostaje sprzątnięte, a jedzenie dostępne jest w formie bufetowej. To opcja dla osób nastawionych na elegancję i nowoczesność. Warto jednak zastanowić się, czy taka formuła będzie odpowiadała babci czy starszej cioci, które mogą czuć się skrępowane podchodząc do bufetu.

Oczywiście, jeśli wymarzymy sobie jakiś typ przyjęcia, można spróbować maksymalnie dostosować je do upodobań czy przyzwyczajeń naszych gości. W przypadku okrągłych stołów zupełnie wykonalną rzeczą jest usadzenie rodziny tak, by obok siebie znaleźli się wyłącznie ci, którzy darzą się największą sympatią. Przy bankietowym przyjęciu, starsze osoby można posadzić najbliżej bufetu, by nie musiały przemierzać całej sali, chcąc skosztować różnych potraw. Jednak przed podjęciem decyzji o tym, w jakiej formule odbędzie się nasze wesele, dobrze przeanalizować, jaka jest nasza rodzina i w jakich okolicznościach będzie się czuła najlepiej. Jeśli znajdziemy dobry lokal na organizację przyjęcia, na pewno uda się znaleźć zloty środek.

 

W tej kategorii:


Podziel się:

O nas

Serwis SpaSanatoria.pl prowadzi aktywną promocję i sprzedaż pobytów w sanatoriach uzdrowiskowych i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness.

Portal poświęcony tematyce prozdrowotnej SpaSanatoria.pl zawiera bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce i za granicą wraz z ich bogatą prezentacją i ofertą.

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję