Informacje i rezerwacja

Poradnik SPA & Wellness

Wesele sprzyja celebracji momentów rodzinnych

Data publikacji: 18-05-2016
slub w SPA

Jeszcze kilkanaście lat temu na pielęgnowanie kontaktów rodzinnych mieliśmy więcej czasu. Częściej widywało się krewnych, odwiedzało się ciocię i wujka z drugiego końca Polski. Dziś bywa tak, że nawet bliską rodzinę widujemy tylko przy okazji najważniejszych wydarzeń. Jednym z nich jest ślub. W związku z tym faktem zmienił się nieco charakter weselnego przyjęcia. Służy nie tylko wspólnej zabawie, ale również – nadrabianiu zaległości.

Przy wyborze miejsca, w którym zorganizujemy uroczystość, warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Wielkość obiektu

Dziś normą niemal na każdym ślubie jest to, że pojawiają się goście z zagranicy. Dla tych, podobnie jak dla krewnych z odległych części kraju, na pewno dużym komfortem będzie możliwość wcześniejszego przyjechania do obiektu, w którym odbywa się przyjęcie weselne. Warto więc wybrać taki, który dysponuje sporą przestrzenią – zarówno wewnątrz, jak i wokół budynku. Jeśli znajduje się w otoczeniu lasu, goście mogą wybrać się na spacer. Plusem jest też na pewno duży ogród.

Nie tylko sala

Wybierając lokal, w którym ma odbyć się przyjęcie weselne, dobrze zwrócić uwagę na to, jak jest urządzony. Idealnie, jeśli pokoje noclegowe znajdują się w tym samym budynku. W takiej sytuacji goście w każdej chwili będą mogli z nich skorzystać, aby się przebrać czy chwilę odpocząć. Przyjemnym akcentem mogą też być rozstawione w holu kanapy albo zaprojektowane w inny sposób „kąciki”, które będą sprzyjały bardziej intymnym rozmowom.

 

Jedno przyjęcie

Już podczas pierwszego spotkania z managerem lokalu zapytajmy, czy w tym samym terminie odbywa się wyłącznie jedno wesele. – My wyznajemy tylko taką zasadę – mówi Jakub Urbaniak z Dworu Złotopolska Dolina w Trębkach Nowych pod Warszawą. – Zależy nam, aby dzień ślubu był dla młodej pary i ich gości naprawdę wyjątkowy,żeby mieli poczucie, że jesteśmy do dyspozycji tylko dla nich. Dlatego nie łączymy nigdy ze sobą dwóch imprez. Niekiedy fakt, że w tym samym miejscu odbywają się dwa wesela jednego dnia, może być argumentem do negocjowania ceny, warto jednak wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.

Kolejny poranek

Zwykle bardzo ważne dla państwa młodych jest to, by po zakończonym przyjęciu nie czuli, że czar magicznego dnia prysł. Warto więc postawić na lokal, który zapewni kompleksową obsługę również kolejnego poranka. Wspólne śniadanie to dobry moment na rodzinne rozmowy. Goście powinni mieć poczucie, że mogą spędzić przy stole nawet kilka godzin. To w końcu ostatnie chwile, zanim się rozstaną i rozjadą do swoich domów. Organizując wesele, weźmy pod uwagę, że takie sobotnie lub niedzielne późne śniadanie będzie doskonałym dopełnieniem uroczystości, a wypita na tarasie kawa lub lampka prosecco i pogaduszki będą doskonałym zakończeniem tego cudownego wydarzenia, jakim jest nasze wesele.

Powyższe wskazówki mogą się okazać bardzo przydatne przy rozstrzygnięciu dylematu, które z miejsc organizujących przyjęcia weselne wybrać na własny ślub. Pamiętajmy, że liczy się nie tylko wieczór i noc, ale również godziny poprzedzające ceremonię w kościele i kolejny dzień. Ważne, byśmy zarówno my, jak i nasi goście, czuli się maksymalnie komfortowo.

Więcej informacji na temat Dworu Złotopolska Dolina można znaleźć na stronie:  http://www.zlotopolskadolina.pl/

W tej kategorii:


Podziel się:

O nas

Serwis SpaSanatoria.pl prowadzi aktywną promocję i sprzedaż pobytów w sanatoriach uzdrowiskowych i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness.

Portal poświęcony tematyce prozdrowotnej SpaSanatoria.pl zawiera bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce i za granicą wraz z ich bogatą prezentacją i ofertą.

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję