Informacje i rezerwacja

Poradnik SPA & Wellness

Nowoczesność i tradycja w design - Pałac na Wodzie

Data publikacji: 17-11-2015
Palac na Wodzie hotel SPA

Nowoczesność i tradycja w designie

Łączenie stylów oraz tradycji z nowoczesnością w projektowaniu wnętrz, nazywane eklektyzmem jest obecnie bardzo popularne. Trend, w którym liczy się indywidualność i oryginalność znalazł swoich zwolenników nie tylko wśród młodych ludzi urządzających swoje pierwsze mieszkania – jego wpływ bardzo często widać także w obiektach powstających w odnowionych zamkach, pałacach czy dworach, które obecni właściciele postanowili zamienić na luksusowe hotele.

Polska to kraj bogaty w zamki, pałace i dwory. Przykładowo w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej na Dolnym Śląsku, na obszarze około 100 km2, znajduje się niemal 30 takich obiektów. Lepiej lub gorzej zachowane rzadko służą pierwotnym właścicielom – część z nich wciąż czeka na remont, inne zostały wykupione przez prywatnych inwestorów, którzy stworzyli w nich swoje wymarzone domy. Istnieje także grupa obiektów, które po renowacji zyskały zupełnie nową funkcję – to jedyne w swoim rodzaju hotele z niepowtarzalnym klimatem dawnych czasów.

 

Dawny blask w nowoczesnym wydaniu

Hotel stworzony w odrestaurowanym zamku, pałacu czy dworku to miejsce niezwykłe już ze względu na samą historię obiektu. Dlatego rewitalizacja takiego zabytku, powinna zostać przeprowadzona w sposób, który pozwoli zachować w nim ducha dawnych czasów, a jednocześnie zapewni gościom usługi na jak najwyższym poziomie, doskonałą kuchnię, zaplecze SPA & Wellness oraz organizację imprez okolicznościowych i spotkań biznesowych.

Dobrym rozwiązaniem w trakcie aranżowania takiego wnętrza okazuje się wykorzystanie stylu eklektycznego, który pozwala połączyć przeszłość z nowoczesnością. To prosty sposób na stworzenie niebanalnej i niepowtarzalnej przestrzeni, która będzie idealnie współgrać z wyjątkowym charakterem miejsca. Eklektyzm pozwala na śmiałe eksperymenty estetyczne, zabawę stylami oraz poszukiwanie nowych, ciekawych zestawień. Dzięki jego wykorzystaniu,  łącząc ze sobą style różnych epok, które „widziało” nasze zabytkowe miejsce, można pokazać jego historię i zaprosić do jej poznania hotelowych gości.

 

Wypoczynek w prawdziwie pałacowych wnętrzach

Do stworzenia wnętrz, w których przeszłość  spotyka się z nowoczesnością niezbędne są meble nawiązujące swoim stylem do epoki, w której powstał obiekt. Niekoniecznie antyki – na rynku działa wiele firm, które specjalizują się w wykonywaniu mebli stylizowanych. Przykładem są na przykład włoskie marki La Fabrie, Seven Sadie i Fam Sedie, których produkty zostały wykorzystane w luksusowym obiekcie Pałac na Wodzie. Połączenie ich z nowoczesnymi dodatkami, sprzętem RTV czy designerską armaturą łazienkową nadaje pokojom hotelowym niepowtarzalnego charakteru. Całość tworzy miejsce, które gwarantuje niezapomnianą podróż w czasie i pozwala gościom poczuć się wyjątkowo.

Projektując takie wnętrza trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważna jest intuicja i wyczucie smaku architekta, które pozwolą na zachowanie niezbędnej harmonii. Totalna swoboda, nieprzestrzeganie żadnych zasad aranżacji, może doprowadzić do uzyskania efektu przepychu i kiczu. Pamiętajmy także, że wnętrza muszą zachwycać nie tylko wystrojem, ale być również praktyczne i wygodne. Tylko dzięki temu zapadną gościom w pamięć jako najlepsze miejsce na luksusowy wypoczynek.

 

Dolina, która zachwyca pałacami

W poszukiwaniu urokliwych hoteli stworzonych w zamkach, pałacach czy dworach warto wybrać się do Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej na Dolnym Śląsku i odwiedzić kompleks Pałac na Wodzie, w którym styl klasyczny miesza się z nowoczesnością. Sercem tej inwestycji jest XVIII-wieczny pałac, który w 2009 roku odzyskał dawną świetność i otworzył swoje podwoje dla gości.

We wnętrzach Pałacu na Wodzie dominują szlachetne kolory: złoto, srebro, czerń i biel, a także królewski błękit. W łazienkach wykorzystano takie materiały jak marmur, drewno i szkło. Wszystkie meble, kolory tapicerek i wezgłowia łóżek zaprojektowane zostały indywidualnie na potrzeby Pałacu. Dzięki temu w każdym pokoju gość poczuje się wyjątkowo, niczym prawdziwy książę lub księżniczka.

Więcej na temat wnętrz w Pałacu na Wodzie znaleźć można na stronie: http://www.palacnawodzie.pl/ 

W tej kategorii:


Podziel się:

O nas

Serwis SpaSanatoria.pl prowadzi aktywną promocję i sprzedaż pobytów w sanatoriach uzdrowiskowych i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness.

Portal poświęcony tematyce prozdrowotnej SpaSanatoria.pl zawiera bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce i za granicą wraz z ich bogatą prezentacją i ofertą.

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję