Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda usytuowane jest w Krynicy-Zdroju, przepięknym uzdrowisku słynącym z niepowtarzalnych walorów klimatycznych, leczniczych i turystycznych. To tutaj czekają na Państwa unikalne w skali światowej źródła wód mineralnych, górskie powietrze oraz niezliczone bogactwo atrakcji. Sanatorium stwarza odpowiednie warunki do profilaktyki, leczenia, rehabilitacji a także wypoczynku indywidualnego i grupowego. Jesteśmy obiektem o wieloletniej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego, a naszym priorytetem niezmiennie pozostaje dbałość o zdrowie, wypoczynek i zadowolenie Kuracjuszy. Od 1991 roku odwiedzają nas Goście z całej Polski i wielu zakątków świata. U Nas każdy czuje się jak w domu. Serdeczna i gościnna atmosfera pozytywnie wpływa na relacje wszystkich Gości. Nad zdrowiem i samopoczuciem Kuracjuszy czuwa zespół pielęgniarek i lekarzy. Połączenie wspaniałej przyrody, wyśmienitego jedzenia, specjalistycznych zabiegów leczniczych z licznymi atrakcjami Krynicy-Zdrój pozwoli Państwu odzyskać zdrowie, humor i energię.
Zapraszamy przez cały rok na różnorodne formy pobytu:
- Pobyty sanatoryjne
- Turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne i dofinansowane przez PFRON
- Pobyty lecznicze
- Pobyty wypoczynkowe
- Tanie noclegi
Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda mieści się przy ulicy Piłsudskiego, tylko kilka kroków dzieli Nas od niepowtarzalnych atrakcji Krynicy-Zdrój, zaś do najbliższych należą Pijalnia Słotwinka, Park Słotwiński, lodowisko, sankostrada, hala sportowa, znany lokal z dancingiem Hawana, Muzeum Zabawek czy Ośrodek Narciarski.
Położenie Sanatorium na płaskim terenie sprzyja osobom z ograniczoną swobodą ruchu. Czteropiętrowy budynek posiada windę, na zewnątrz znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych.
Do Państwa dyspozycji :
- 80 miejsc noclegowych w pokojach: 1, 2, 3-os oraz 1, 2-os typu Studio (w tym 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych).
Wszystkie pokoje wyposażone są w TV, telefon, radio, czajnik bezprzewodowy
- Jadalnia
- Całodobowa opieka medyczna
- Szeroka baza zabiegowa
- Sala gimnastyczna z elementami siłowni
- Świetlica
- Pokój zabaw dla dzieci
- Biblioteka
- Internet bezprzewodowy
W Naszej jadalni podajemy zdrowe i smaczne posiłki oparte na tradycyjnych polskich recepturach. Nad bezpieczeństwem żywienia czuwa specjalista dietetyk, planując posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza oraz indywidualnymi preferencjami Kuracjuszy. Wiemy jak ważne jest regularne odżywianie, dlatego posiłki wydawane są o stałych porach. Stosujemy dietę cukrzycową, wątrobową, bezglutenową, lekkostrawną i normalną.
Krynica-Zdrój, nazywana perłą polskich uzdrowisk, położona jest w malowniczej dolinie rzeki Kryniczanki u samego podnóża Góry Parkowej. W miejscowym Parku Zdrojowym, z licznymi alejkami spacerowymi i stawami, których stałymi bywalcami są łabędzie i dzikie kaczki, króluje wolne od zanieczyszczeń powietrze. Znajduje się w nim wiele fitoncydów - olejków eterycznych działających uodporniająco i bakteriobójczo.
Oprócz niekwestionowanych walorów turystycznych, Krynica-Zdrój oferuje także wiele atrakcji kulturalnych. Stałe miejsce w bogatym kalendarzu imprez zajmują koncerty. Wielką popularnością cieszy się Międzynarodowy Festiwal Gitarowy oraz Festiwal Arii i Pieśni im. Jana Kiepury. Koncert promenadowy, odbywający się w ramach festiwalu, przyciąga na deptak ok. 20 tysięcy słuchaczy.
Kolej Gondolowa świadczy usługi przewozowe koleją gondolową z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej oraz prowadzi stację narciarską zlokalizowaną w masywie tejże góry. Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Nie poprzestano jednak na samej kolei. Wokół powstały wyciągi i trasy narciarskie, rowerowe i piesze. Obecnie na Jaworzynie Krynickiej jest 7 tras narciarskich.
Stała wystawa prac Nikifora oraz wystawy okresowe prac artystów nieprofesjonalnych.
W 1995 r. w willi „Romanówka" otwarto Muzeum Nikifora. W kameralnych wnętrzach zaprezentowano kilkadziesiąt prac artysty, w tym wiele z okresu międzywojennego, uznawanego za najlepszy w jego twórczości.
"(...) Niewiele mamy w Polce zjawisk artystycznych, które w przeciągu tak krótkiego czasu zdołały zrobić tak błyskotliwą karierę i osiągnąć taki rozgłos zarówno w kraju, jak i za granicą", napisał w 1967 r. doc. Jerzy Zanoźiński we wstępie do katalogu wielkiej, retrospektywnej wystawy Nikifora w "Zachęcie".
Długość toru to około 950 m, różnica wzniesień ok. 55 m.
Czas zjazdu około 1,5 - 2 min
Wózki są dwuosobowe, dzieci do lat 8 mogą zjeżdżać w towarzystwie dorosłych.
Profesjonalne stadniny w okolicach Krynicy zachęcają do czerpania przyjemności z uroków jazdy konnej po łąkach i lasach Beskidów jak i na krytych oraz otwartych ujeżdżalniach.
Jazda konna to doskonała forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właściwie jeździć może każdy, jeśli wykaże się tylko odpowiednią chęcią i wolą nauki.
Do innych atrakcji oferowanych przez pobliskie stadniny należą wycieczki zaprzęgami, okazja do podziwiania krajobrazów.
Szlak żółty - ( Deptak – Parkowa - Huzary -Jakubik - Hawrylówka - Jaworzynka – Krzyżowa - Deptak )
Popularny szlak prowadzący dookoła Krynicy.
Szlak zielony - ( Centrum Krynicy - Przełęcz Krzyżowa –Diabelski Kamień - Jaworzyna Krynicka).
Trasa najczęściej rozpoczynana jest przez turystów z centrum Miasta.
Zaczynając wędrówkę z Krynicy możemy dojść na Jaworzynę Krynicką lub Huzary.
Szlak niebieski – ( Deptak – Parkowa – Szalone – Bradowiec – Rakowskie – Powroźnik )
Trasa prowadząca obrzeżami Krynicy najczęściej łącząca się z szlakiem żółtym.
Szlak czerwony – (Krynica - Holica – Jaworzyna – Runek – Łabowska Hala)
Niezwykle atrakcyjny pod każdy względem, każdy turysta znajdzie z pewnością wymarzoną trasę. Szlak ten rozpościera się przez cały Beskid Sądecki i Beskid Niski. Najczęściej wybierany przez turystów podejmujących kilkudniowe wędrówki z noclegiem w schronisku.
Szlak czarny – W obrębie Krynicy występują Trzy takie szlaki:
Pierwszy - Żegiestów - Zubrzy Wierch - Pusta Wielka
Drugi - Wierchomla mała – Bacówka nad Wierchomlą
Trzeci – Kopiec Pułaskiego – Huzary – Tylicz
Krynica i okolice dysponują niezliczoną ilością możliwości spędzenia czasu na rowerze. Trasy zadowolą zarówno amatorów jak i rowerzystów bardziej profesjonalnych, nie bez przyczyny wszakże to właśnie okolice Krynicy i sama miejscowość znalazły się na trasie wyścigu Tour de Pologne. Do dyspozycji gości nie posiadających własnych dwóch kółek pozostają wypożyczalnie komercyjne jak i te mieszczące się w licznych obiektach hotelowych.
Krynicki Park Linowy położony u podnóża Jaworzyny zaprasza do aktywnego wypoczynku wszystkich spragnionych wrażeń. Park linowy to system przeszkód zawieszonych między drzewami nad ziemią. Bezpieczną dawkę adrenaliny odczujemy przypięci do lin asekuracyjnych, podążając wśród drzew na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów.
Niezwykłe walory przyrodnicze, unikalna lokalizacja oraz niepowtarzalny mikroklimat stwarzają wymarzone miejsce do wypoczynku i całodniowych wypadów zarówno indywidualnych jak i grupowych.
W skład atrakcji linowych parku wchodzi w sumie 81 przeszkód (5 tras zręcznościowych: od trasy dla 3-latka po trasę ekstremalną dla śmiałków poszukujących wrażeń, jak również odrębna trasa zjazdowa o sumie zjazdów ponad 260m). Natomiast prawdziwa eksplozja emocji czeka wszystkich, którzy odważą się oddać Skok Wahadłowy (Big Swing) z wysokości 17m. Niezapomniane przeżycie!
- Spływy Pontonowe
- Paintball
Poligon Paintball "Zwierzyn"
Arena Paintballowa „Fabryka Endorfiny"
Wind Riders - Marcin Dzierżawski - organizacja imprez
Trans-Turist – organizacja imprez
Dom Wypoczynkowy AIDA – organizacja imprez
- Tenis Ziemny
- Baseny
- Ekstremalnie
- Szlak Architektury Cerkiewnej
- Muzeum Zabawek
- Tor Gokardowy
- Spływ Dunajcem
- Góry
- Beskid Sądecki
- Jaworzyna Krynicka
- Kamianna miodem płynąca
- Kolej Krzesełkowa Centrum Narciarskie AZOTY
- Hala lodowa oraz Narciarstwo
Źródło: www.krynica.pl