Informacje i rezerwacja

Blog

Stylowe wesele w hotelu SPA

Data publikacji: 08-03-2016
Wesele w SPA - Zamek Topacz

Stylowe wesele, czyli jakie?

Można powiedzieć, że ile par młodych, tyle stylów wesel. Jeśli jednak zupełnie nie wiemy, który styl pasuje do nas, warto zainspirować się tymi najpopularniejszymi i wybrać ten najbliższy naszym preferencjom. Klasyczny, romantyczny, tradycyjny czy iście hollywoodzki. Podpowiadamy czym każdy z nich się charakteryzuje oraz gdzie najlepiej zorganizować takie wesele.

Moda na śluby tematyczne, z charakterystycznym motywem przewodnim, zapanowała kilka sezonów temu. Obecnie państwo młodzi, często jeszcze przed wyborem daty ślubu, wiedzą w jakim stylu zorganizują swój najważniejszy dzień. Panna młoda wybiera więc suknię i dodatki pasujące do klimatu wymarzonej imprezy, podobnie jest z zaproszeniami, autem wiozącym parę młodą do ślubu czy też miejscem, w którym organizowane jest wesele. Są jednak też tacy, którzy do samego końca nie mogą zdecydować, który styl jest im najbliższy, bo opcji jest naprawdę wiele. Oto niektóre z nich.

Klasycznie i elegancko

Taki styl będzie idealny dla osób, które nie lubią przepychu, nie planują wielkiego balu i cenią prostotę w dobrym tego słowa znaczeniu. Wesele zorganizowane w takim klimacie będzie eleganckie i wytworne. Począwszy od prostych, czystych w formie zaproszeń (np. ozdobionych delikatną kokardką lub ornamentem), poprzez kreację panny młodej i pana młodego (np. klasyczna, pozbawiona ozdób suknia ślubna i granatowy garnitur), po salę z okrągłymi 8 lub 10-osobowymi stolikami. Miejscem idealnym na tego typu wesele jest zabytkowy dworek, pałac lub zamek (np. Zamek Topacz). Państwo młodzi mogą do niego przyjechać zabytkowym autem.

W stylu boho, czyli romantycznie

Osoby, które kochają naturę, lubią czuć wiatr we włosach i cenią niezobowiązujący styl, doskonale odnajdą się w stylu boho. Panna młoda może postawić na suknię z koronki lub tiulu, lekką, zwiewną i romantyczną. Pan młody powinien wybrać garnitur - np. z muszką (najlepiej w jakiś zabawny motyw). Zaproszenia w kwiaty lub z ekologicznego, czerpanego papieru, przewiązanego sznurkiem lub wstążeczką. A jakie miejsce pasuje do takiego stylu? Idealnym rozwiązaniem byłby ślub w małym, drewnianym kościółku za miastem i wesele pod gołym niebem – w ogrodzie lub parku, oświetlonym girlandami światełek lub świec. Planując wesele w takim stylu należy więc szukać obiektu z rozległym terenem zielonym (np. Zamek Topacz). 

Tradycyjnie, czyli z przytupem

Jeśli pochodzicie z tego samego regionu, cechującego się konkretną tradycją lub po prostu uwielbiacie góry i wszystko co z nimi związane, możecie zdecydować się na ślub regionalny (kaszubski, łowicki, góralski). Wówczas całe wesele powinno być utrzymane w tym samym klimacie. Na stołach królują więc regionalne potrawy i trunki, państwo młodzi ubrani są w ludowe stroje, a do tańca przygrywa zespół folkowy. Najlepszym miejscem na tego typu imprezę jest karczma lub stylizowana restauracja (np. Spichlerz w Zamku Topacz), pod którą młodzi podjeżdżają bryczkami, a od progu witani są tradycyjnym chlebem i solą.

American dream

To styl, o jakim marzą wszystkie małe dziewczynki. Tylko, że nie wszystkie z niego wyrastają. To właśnie te panny młode chcą czuć się w dniu ślubu prawdziwymi księżniczkami i dlatego ich wesele to prawdziwy bal w typowo hollywoodzkim stylu. Pasująca do niego suknia to tzw. princesska lub model syrena (zwężany ku dołowi z długim trenem). Pan młody powinien mieć smoking lub garnitur i obowiązkowo czarny krawat. Miejsce idealne na taką imprezę to przestronna sala balowa (np. w Zamku Topacz), pod którą para młoda podjeżdża luksusową limuzyną.

Jak widać stylów, w jakich można zorganizować ślub i wesele jest naprawdę wiele. Tylko od państwa młodych zależy, w którym z nich będą czuć się najlepiej. Zanim zarezerwujemy miejsce, zamówimy zaproszenia i wybierzemy strój, przemyślmy więc co nam w duszy gra i zaplanujmy wszystko w rytm tej melodii – tylko wówczas nasz najważniejszy dzień będzie naprawdę niezapomniany.

O Zamku Topacz

Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Hotel posiada 55 eleganckich pokoi, 4 sale konferencyjne i bankietowe oraz restaurację. Otacza go 50- hektarowy teren, oferujący mnóstwo atrakcji rekreacyjnych i sportowych, na którym znajduje się także Muzeum Motoryzacji.

Na początku marca 2016 roku planowane jest otwarcie serca kompleksu hotelowego – Zamku Topacz. Zrewitalizowany obiekt będzie pełnił funkcję hotelu z basenem oraz butikowym SPA, w którym usługi świadczone będą na poziomie 5-gwiazdkowym. Dotychczasowa oferta obiektu poszerzy się więc o 9 nowych pokoi spełniających najwyższe kryteria oraz salę konferencyjną z kominkiem i indywidualnym tarasem, a także wykwintną restaurację, prowadzoną  przez doświadczonych szefów kuchni.

Zamek położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza.

W tej kategorii:


Podziel się:

O nas

Serwis SpaSanatoria.pl prowadzi aktywną promocję i sprzedaż pobytów w sanatoriach uzdrowiskowych i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness.

Portal poświęcony tematyce prozdrowotnej SpaSanatoria.pl zawiera bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce i za granicą wraz z ich bogatą prezentacją i ofertą.

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję